خانه / آموزش / تأثیر ویتامین C بر میزان تخمگذاری ملکه زنبور عسل

تأثیر ویتامین C بر میزان تخمگذاری ملکه زنبور عسل

پرورش زنبور عسل logo

افزایش تخمگذاری ملکه با ویتامین c 

میزان تخم گذاری ملکه افزون بر طول روز و شرایط آب و هوایی به مقدار شهد و به خصوص به مقدار گرده ای که زنبورها وارد کندو می کنند، بستگی دارد. کمیاب شدن گل های شهدزا و گرده دار در طبیعت ، به طور مستقیم بر ملکه اثر منفی می گذارد و به کاهش تخم گذاری ملکه می انجامد.

در چنین وضعیتی بزر گترین وظیفه زنبوردار مقابله با کم شدن فعالیت تخم گذاری ملکه است که آن هم فقط از طریق تغذیه مصنوعی زنبورها امکان پذیر است. ویتامین ها از مواد ضروری برای رشد و نمو و سلامت زنبور عسل هستند.

زنبور عسل در مواقعی که از غذای طبیعی خود یعنی شهد و گرده گل ها تغذیه می کند، به دلیل تازگی و تنوع شهد و گرده گل ها از نظر تأمین مواد ویتامینی با کمبود مواجه نمی شود، ولی زمانی که تغذیه تکمیلی مطرح می شود و زنبورداران با استفاده از موادی مانند شکر سفید و جانشین شونده های گرده، زنبوران را تغذیه می کنند، در این گونه موارد از نظر ویتامین ها بسیار با مشکل روبرو هستند و افزودن ویتامین ها به غذای زنبور الزامی به نظر می رسد.

طبق تحقیقات انجام شده ویتامین c دارای خواص آنتی اکسیدانی است. محققان بر این باورند که مکمل های ویتامینی به کاهش رادیکال های آزاد می انجامد و از این طریق در کاهش بیماری ها و افزایش طول عمر در موجودات تأثیر می گذارند.

ویتامینC و سایر ویتامین های محلول در آب در مقایسه با ویتامین های محلول در چربی در گرده به فراوانی یافت می شوند، ولی مقدار آنها با توجه به فصل جمع آوری به شدت متغیر است به گونه ای که طبق گزارش های محققان از ۷۰ تا ۵۶۰ میلی گرم در کیلوگرم گرده تغییر می کند.
مصرف مکمل ویتامین C باعث افزایش پرورش نوزاد ، تکامل غدد شیری ؛ افزایش فعالیت زنبوران چراگر، و افزایش تولید عسل می انجامد. تغذیه ناکافی به تضعیف سیستم ایمنی زنبور عسل می انجامد و درنتیجه اثر تشدیدکنندگی بر سایر استرس ها (که مجموعا باعث CCD میشوند) خواهد گذاشت.

با توجه به اهمیت ویتامین C در سلامت کلنی های زنبور عسل و مخصوصاً در تغذیه تکمیلی، مواقعی که از مواد پروتئینی حرارت دیده یا کهنه(انبار شده) و همچنین شکر که تقریباً فاقد ویتامین است، استفاده می شود، تأمین این ویتامین به صورت مکمل مطرح خواهد بود. پژوهش های متعددی در این زمینه انجام شده است، اما در کشور ما هنوز این ویتامین برای موارد فوق چندان به کار گرفته نمی شود و تحقیقات  برای توسعه و ترویج مصرف ویتامین تکمیلی ضروری است. سطوح بسیار متفاوتی از ویتامین C در مطالعات بکار رفته است، ولی با توجه به نتایج گوناگون هنوز سطح بهینه گزارش نشده است، به ویژه بررسی تأثیر این ویتامین بر ذخیره پروتئینی بدن در آزمایش های گذشته مطرح نشده است.

حتما بخوانید :  انتخاب ژنتیکی در صفات اقتصادی زنبور عسل

تغذیه کلنی با کیک گرده

تأثیر سطوح گوناگون ویتامین C بر میزان تخم‌گذاری ملکه و پروتئین بدن زنبوران کارگر در کلنی‌های زنبور عسل (Apis mellifera)
مقاله ۵، دوره ۴۵، شماره ۱، بهار ۱۳۹۳، صفحه ۳۷-۴۲ XML اصل مقاله (۱۷۹ K)
نوع مقاله: مقاله پژوهشی
نویسندگان
اردشیر احمدی۱ ؛ غلامعلی نهضتی ۲ ؛ محمد امیری زندی۳ ؛ سعید عباسی۴
۱کارشناس ارشد، دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج، ایران
۲استادیار، پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، کرج، ایران
۳استادیار، دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج، ایران
۴دانشجوی کارشناسی ارشد، پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، کرج، ایران
چکیده
نقش ویتامین‏ها در تغذیۀ زنبور عسل به‌ویژه در مواقعی که تغذیۀ کمکی با شکر یا جایگزین‏های گرده مطرح می‏گردد اهمیت دارد. به همین منظور تأثیرات سطوح گوناگون ویتامین C بر میزان تخم‌گذاری ملکه و پروتئین بدن زنبوران کارگر مورد پژوهش قرار گرفت.
در این آزمایش کلنی‏های استفاده‌شده ازنظر جمعیت (۵ قاب) و ملکۀ همسن، یکسان‌سازی شدند و همراه با شربت شکر(۱:۱) در سه سطح ۲۰۰۰، ۴۰۰۰، و ۶۰۰۰ میلی‏گرم ویتامین C در هر کیلوگرم شربت و گروه شاهد که فقط شربت شکر مصرف می‏‌کردند، مقایسه شدند. عملیات صحرایی در مدت ۶۰ روز از دهم اردیبهشت‌ماه تا دهم تیرماه (۴۵ روز تغذیه با شربت ویتامینه و ۱۵ روز بعد از مصرف ) انجام گرفت. میزان تخم‌گذاری ملکه با استفاده از کادر تقسیم‌شده به مربع‏هایی با ابعاد ۵×۵ سانتی‏متر و پروتئین بدن براساس درصد وزن بدن اندازه‏گیری شد.
نتایج آنالیز آماری نشان داد که بین تیمارها ازنظر میزان تخم‌گذاری تفاوت معنی‏داری وجود داشت (۰۵/۰p<). بیشترین میزان تخم‌گذاری ملکه مربوط به تیمار ۲۰۰۰ میلی‏گرم در کیلوگرم شربت (۹۰۴۹ سانتی‏متر مربع) بود و کمترین میزان تخم‌گذاری را تیمار شاهد (۴۸۴۸ سانتی‏متر مربع) داشت. بررسی میانگین درصد پروتئین بدن زنبوران کارگر تغذیه‌شده با سطوح گوناگون ویتامین C نشان داد که تیمارها با یکدیگر تفاوت معنی‏داری داشتند (۰۵/۰p<). بالاترین درصد پروتئین بدن در تیمار ۲۰۰۰ میلی‏گرم ویتامین C در کیلوگرم شربت (۴۵/۵۷ درصد ) بود و کمترین میزان را تیمار ۴۰۰۰ میلی‌گرم ویتامین در کیلوگرم شربت (۵۰/۴۷ درصد ) داشت.
با توجه به نتایج به‌دست‌آمده می‏توان گفت افزودن ۲۰۰۰ میلی‏گرم ویتامینC در کیلوگرم به تغذیۀ بهاره (شربت ۵۰ درصد شکر) سبب افزایش تخم‌گذاری ملکه و پروتئین بدن زنبوران کارگر می‏گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*