خانه / آموزش / آماده سازي زنبورستان جهت شروع فصل فعاليت

آماده سازي زنبورستان جهت شروع فصل فعاليت

شرکت پرورش زنبورعسل یگانه زاگرس

اماده سازي زنبورستان جهت شروع فصل فعاليت

در كندو هاي دو طبقه تمام زنبورها در طبقه فوقاني قرار دارند. در اين حالت بايد كليه قابهاي طبقه بالا همراه با زنبورهاي ان را به طبقه پايين اورده و قابهاي طبقه پايين را به طبقه بالا منتقل نمود.اگر در اين موقع وجود طبقه ضروري نباشد ان را برميدارند.ولي در صورت زياد بودن جمعيت طبقه  بر روي كندو باقي ميماند.در چنين وضعيتي در طول بهار جمعيت كندو افزايش يافته و به تدريج فضاي طبقه اول را به طرف بالا اشغال ميكند.

 

در صورتي كه شرايط طبيعي از نظر پوشش گياهي و شرايط اب و هوايي مناسب با شد ممكن است حدودیک الی یک و نیم ماه طول بكشد تا جمعيت كندو افزايش يابد و  تمام فضاي داخل دو طبقه را اشغال نمايد.

 

براي كندو هاي يك طبقه كه زمستان را پشت سر گذاشته اند نيز بايد پوكه و فضاي كافي براي تخم ريزي  ملكه و رشد جمعيت را در نظر گرفت.در اين هنگام توصيه مي شود كه براي تحريك ملكه به تخمگذاري و تامين غذاي زنبورها ابتدا کیک عسل وکیک گرده در اسفند و سپس  شربت رقيق بهاره يك قسمت شكر و يك قسمت اب حاوي داروهاي لازم براي پيشگيري از بيماريها به كندوها خورانده شود.اين تغذيه تا باز شدن اولين گلهاي شهد زاي بهاري بايد ادامه پيدا كند.ضمنا در صورتي كه بعضي از كندوها فاقد ملكه باشند به انها ملكه معرفي كرده و يا در صورت لزوم در كندوهاي ديگر ادغام شوند.

behlis.ir

 

۱ دیدگاه

  1. سلام علیکم
    اتفاقی متوجه شدم از وبلاگ مفیدتان .متشکرم
    نام وبلاگ شما هم به قسمت لینکستان وبلاگ زنبور عسل برارود افزوده شد.
    از خداوند متعال توفیق روز افزون جنابعالی را خواستارم.
    زمان نجفی برارودی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*