خانه / آموزش / تهیه شناسنامه برای کندو

تهیه شناسنامه برای کندو

شرکت پرورش زنبورعسل یگانه زاگرس

تهیه شناسنامه برای کندو:

همان طور که هر انسان در جامعه امروزی برای شناسایی و ارائه خدمات نوین اجتماعی دارای یک شناسنامه می باشد . در زنبور داری هم بهتر است که زنبور داران  برای  هر کندو یک شناسنامه تهیه کنند تا مدیریت و خدمات دهی به کندو ها با برنامه ریزی و بطور یک نواخت پیش رود . کندویی که دارای شناسنامه می باشد زنبور دار می تواند از جریان رشد و فعالیت یک ساله آن کندو آگاه باشد و وضع آن کندو را بدون باز کردن درب کندو و آزار زنبور ها کنترل کند . و مدیریت جامعی به بیماری  ، تولید ، برداشت عسل ، تعویض ملکه و . . .  داشته باشد .

یکی از فواید مهم شناسنامه . شناسایی کلنی های آرام و با بازده بالا در تولید عسل جهت تکثیر ملکه از نژاد این کلنی ها می باشد . در خرید و فروش زنبور ها هم بسیار به کار می آید . در زیر دو نمونه شناسنامه کندو آورده شده است .

behlis.ir

یک زنبور دار حرفه ای با نگاه کردن به این شناسنامه می فهمد که در تاریخ 89/12/20 که اولین بازدید انجام شده با دیدن تخم روز  کندو ملکه دارد و علت ناراحت بودن جمعیت سردی هوا می باشد چرا که زنبور ها در هوای سرد ناراحت و نیش زن می باشند و در هوای گرم آرام و همچنین تعداد 5 قاب بعد از پایان فصل سرد بسیار خوب می باشد و . . . .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*